Technológie tlače


Na výrobu Tvojho originálu používame niekoľko typov technológií tlače, v závislosti od konkrétneho produktu, ktorý si vyberieš. Každý spôsob má svoje osobitné prednosti a spôsoby využitia. Aby si v tom nemal chaos, prečítaj si ich základnú charakteristiku, výhody a nevýhody. Našou prioritou je Tvoja maximálna spokojnosť.

1. Digitálna potlač textilu

Digitálna potlač je detailná technológia, pri ktorej sa tlačí priamo na textil - takže žiadna nažehlovačka. Na 90% tričiek a ostatného textilu na našej stránke sa používa práve táto technológia tlače.

VýhodyTechnológia dokáže bezproblémovo zachytiť farebné prechody a je jemná na dotyk. Digitálna potlač navyše umožňuje tlačiť celú paletu farieb.

Výhody Potlač na biely, čierny či farebný textil.

VýhodyTlač aj cez zips a gombíky.

NevýhodyTlač len na bavlnený textil ( max 5 - 10% syntetických prímesí).

Ako to funguje?

Výrobný proces sa mierne líši v závislosti od toho, či sa aplikuje potlač na biele alebo farebné tričko. Pri potlači bieleho trička sa farby daného motívu priamo zapúšťajú do textilu, preto potlač vo finálnej verzii vôbec necítiť .

Pri potlači farebného trička sa najskôr aplikuje podkladová biela farba, aby sme dosiahli dokonalú sýtosť farieb. V tomto prípade je potlač čiastočne zapustená do látky, ale čiastočne ju je aj cítiť na povrchu produktu.

Výsledná potlač je závislá od kvality grafiky, ktorú si zákazník na tričko nahrá.

Zvoľ túto technológiu ak:

- máš záujem o tlač fotografie alebo motívu s farebnými prechodmi,

- máš záujem o malé množstvá potláčaného textilu (1-40ks).

Digitálna potlač textilu


2. Flex

Printová technika flex je jednou z najlepších a najkvalitnejších metód, ktorá môže byť použitá na potlač tvojho trička či iného textilu.

VýhodyVýsledná potlač je na dotyk "gumová".

VýhodyHladký, mierne lesklý povrch potlače.

VýhodyTrvanlivosť - flex zabezpečuje dlhodobú životnosť a dokonalú sýtosť farieb.

VýhodyVýborná krycia schopnosť .

Výhody Flex dokáže pracovať so špeciálnymi farbami ako je napríklad fosforová, metalická, či reflexná, takže môžeš zažiariť v tme!

NevýhodyTechnológia neumožňuje tlač obrázkov s farebnými prechodmi.

NevýhodyTlač len jedno či dvojfarebného motívu. Tlač flexom pre viac ako dvojfarebné motívy je možná, avšak náklady na prípravu motívu sú vysoké, pretože každú farbu motívu je potrebné vyrezať z inej fólie.

Ako to funguje?

Pri tejto technike sa používajú vysokokvalitné mikrometrové fólie, z ktorých sa vyreže motív a pri vysokej teplote sa zafixuje na textil. Ak má motív viac ako jednu farbu, je potrebné použiť toľko fólií, koľko farieb sa nachádza v motíve.

Zvoľ túto technológiu ak:

- patríš medzi moderných ľudí vyžadujúcich top kvalitu.

Technológia flex


3. Flock

Technika flock si získala sympatie našich zákazníkov práve vďaka svojej kvalite a vysokej trvanlivosti. Charakteristickým znakom tejto technológie je vystúpená potlač. Predstav si povrch hebkého koberca, či semiš - to je presne ono!

VýhodyFlock zaručuje zamatový povrch potlače s jasnými farbami. Technológia je navyše ideálna aj na tlač loga, rôznych textov, či grafiky.

Nevýhody Technológia neumožňuje farebné prechody, nakoľko motív vzniká spojením niekoľkých samostatných fólií.

Ako to funguje?

Spôsob prípravy je podobný ako pri technológii flex, motív sa vyrezáva do špeciálnej flock fólie a následne sa umiestni na textil v tepelnom lise. To všetko za využitia vysokej teploty a tlaku. Viacfarebný motív vzniká vyskladaním z niekoľkých samostatných vrstiev fólií.

Zvoľ túto technológiu ak:

- vyžaduješ kvalitu a dotykovo príjemný povrch potlače

- máš záujem o tlač motívu max s 1-2 farbami.

Technológia Flock
4. Sublimácia

Sublimácia je technológia, ktorá vytvorí plnofarebnú potlač podľa Tvojich predstáv a na akýkoľvek textil či iný produkt, ktorý je vyhotovený z polyesteru alebo jeho zmesi, radi Ti ňou potlačíme aj darčekové či reklamné predmety, napríklad hrnčeky, vankúše, zapaľovače a iné.

Výhody Hladká, žiarivá a dlhotrvácna potlač.

Výhody Na rozdiel od niektorých iných technológií nepozná žiadne obmedzenia v počte farieb - umožňuje plnofarebnú potlač, čím ti poskytuje priestor na dostatok fantázie pri tvorbe vášho návrhu.

Výhody Potlač na dotyk nie je cítiť , čím si materiál zachováva svoju vzdušnosť .

Nevýhody Čo sa týka textilu, umožňuje tlač len na umelé textílie - vyrobené z polyesteru alebo zo zmesi polyesteru.

Nevýhody Potlač len na predmety bielej farby.

Ako to funguje?

Pri realizácii tvojho návrhu špeciálny stroj v prvom kroku natlačí na kriedový papier dané farby. Opäť sa pracuje s vysokou teplotou, v druhom kroku sa pomocou stroja farby z papiera šikovne odparia do textilu či hrnčeka a naviažu sa na polyesterové vlákna. Funguje to ako malé kúzlo, pri ktorom na konci procesu zostáva čistý papier a krásna potlač zo žiarivými farbami na textile. Čo sa týka iných predmetov, napríklad hrnčekov, pri nich sa Tvoja grafika vytlačí na špeciálny papier a ten sa sublimačnou technológiou vypáli na hrnček či iný darčekový predmet.

Zvoľ túto technológiu ak:

- máš záujem o potlač materiálu, ktorý obsahuje polyesterové vlákna - napr. potlač textilu, vankúša, hrnčeka, vizitky, vlajky...

- preferuješ žiarivé farby.

Sublimačná technológia tlače
5. Strojové vyšívanie

Strojové vyšívanie jednoznačne patrí medzi najtrvácnejšiu technológiu, ktorá je materiálovo nezávislá a navyše aj aplikovateľná cez švy.

Výhody Dlhú životnosť Ti zaručí kvalita nití a odolnosť voči vysokým teplotám a chemikáliám. Výšivka navyše vzbudzuje dojem elegancie.

Nevýhody Minimálne obmedzenia možno pocítiť z hľadiska farebnosti vyšívacích nití.

Nevýhody Čas prípravy a výroby je pri zložitejších motívoch síce oniečo dlhší, ale na kvalitu sa čakať oplatí.

Nevýhody Drahšia varianta (pri zložitejších motívoch) ako ostatné technológie.

Ako to funguje?

Grafická predloha vo vektorovom formáte sa vyrobí na vyšívací program, ktorým je riadený vyšívací stroj. Stroj podľa predlohy vyšije logo či motív rovno na štyri podklady naraz.

Zvoľ túto technológiu ak:

- túžiš po elegantnej výšivke na textil, tričko, šiltovku, uterák, tašku...

Strojové vyšívanie a nášivka
6. Sieťotlač

Táto technológia má už dlhodobú históriu a používa sa najmä pri potlači veľkého množstva predmetov (textil, papier, plast).

Výhody Sieť otlač Ti prináša celý balík výhod - stále a výrazné farby, neobmedzenosť materiálov, vysokú viskozitu nánosu farby a dlhodobú životnosť samotnej potlače.

Výhody Výhodná cena pri potlači veľkého množstva textilu s rovnakým logom alebo motívom.

Nevýhody Pri malých množstvách sú pomerne vysoké náklady na prípravu sita.

Nevýhody Obmedzenie na ploché a hladké povrchy.

Nevýhody Obmedzenie na počet farieb motívu, max. 6 farebný motív či logo. Platí, že čím je väčší počet farieb motívu, tým sú náklady na prípravu sita vyššie.

Ako to funguje?

V prvom rade je potrebné vytvoriť šablónu na ploché sito podľa požadovaného loga či motívu. Tlačová farba sa potom pretláča cez sito priamo na potláčaný materiál. Potláčané plochy sú vymedzené šablónou, ktorú na sito vieme priamo nakopírovať . Po nanesení tlačovej farby vstupuje tričko či iný textil do sušičky, kde sa skompletizuje proces výroby, farba sa čiastočne vpije do materiálu a čiastočne ju na povrchu textilu cítiť .

Zvoľ túto technológiu ak:

- je Tvojou prioritou hromadná tlač,

- Tvoj motív či logo je jednoduché, maximálne 6 farebné,

- ide o predmety s rovným a hladkým povrchom ako tričká, kalendáre, obrusy, dáždniky.

Technológia sieťotlače
7. Tampotlač

Prostredníctvom tampotlače dokážeme vytvoriť dvojfarebnú potlač reklamných a darčekových predmetov v priebehu krátkeho času a za výhodné ceny.

Výhody Potláčať sa dajú plasty, drevo, sklo, keramika, kovy... možnosti sú široké. Ani čiastočne zakrivené plochy nie sú problémom.

Výhody Výhodná cena pri záujme o veľký počet predmetov, napríklad 500 pier.

Nevýhody Tampotlač je limitovaná veľkosťou predmetu (u niektorých strojov do 80 mm).

Nevýhody Obmedzenie je aj z hľadiska farebnosti motívu, tampotlač sa používa pri potlači maximálne dvojfarebných motívov.

Nevýhody Je potrebné počítať s nákladmi na prípravu tlače, pri príprave ide o vyrytie loga do tampónu.

Ako to funguje?

Technológia funguje využitím silikónových tampónov, pomocou ktorých sa nanášajú farby na Tvoj vybraný predmet.

Zvoľ túto technológiu ak:

- máš záujem o potlač veľkého množstva malých reklamných a darčekových predmetov,

- máš záujem o potlač jedno či dvojfarebného motívu.

Tampónová tlač
8. UV tlač

UV tlač patrí k najnovším technológiám, ktoré boli uvedené na trh. Používa sa na potlač malého množstva darčekových a reklamných predmetov, je vhodná pri záujme o vzorky reklamných predmetov, pri kusovej výrobe. Maximálna plocha na potlačenie je 420 x 297 mm.

Výhody Tvoj finálny produkt bude jedinečný najmä vďaka svojej vysokej kvalite a ostrým prechodom medzi sýtymi farbami.

Výhody Žiadne obmedzenia pri farbách loga či motívu.

Výhody Ideálna metóda pri záujme o malý počet potláčaných predmetov, napríklad niekoľkých kusov zapaľovačov, krytov na mobily a pod.

Výhody UV tlač je stvorená pre netradičné materiály ako sú drevo, plech, sklo či plast. Výrazne prispieva k úspore času, pretože potlačený materiál nie je potrebné predupraviť a hotové predmety nepotrebujú schnúť .

Výhody Je prípustné mierne zaoblenie produktu.

Nevýhody Darčekové a reklamné predmety, na ktoré chcete umiestniť potlač musia byť vysoké maximálne do 15 cm a bez výstupkov.

Ako to funguje?

Pri tejto technológii sú farby vytvrdzované UV svetlom, ktoré ich do podkladového materiálu „zataví“.

Zvoľ túto technológiu ak:

- uvažuješ o tlači na zapaľovače, obaly na mobily, metre, perá, štítky a podobné reklamné a úžitkové predmety.

UV tlač

Digitálna potlač tričiek
Sieťotlač
Tampónová potlač pier
Potlač reklamných predmetov
Strojové vyšívanie

Začať s návrhom produktu


Dodanie do druhého dňa Kvalitná digitálna potlač Darček k objednávke Množstevné zľavy do 50 %

Overené našimi zákazníkmi

Prehliadnuť hodnotenie na heureka.sk >
Odporúčam kvalitná práca rýchle dodanie tovaru na druhý deň.
  • Veľký výber a dodanie.
anonym, 19. februára 2019
  • Ochotný ,pohotový ,flexibilný
anonym, 19. februára 2019
Velka spokojnost, obchod je skvely :) ja som si robila tricko s vlastnym motivom a pravdepodobne nie posledny raz :)
  • Rychle jednanie, upozornili na maily smskou, korektne jednanie, super ceny, vyborny material zakupeneho tricka
anonym, 16. februára 2019

Spätná väzba

Tvoj názor bol úspešne odoslaný, ďakujeme.

Máš názor na našu novú stránku? Napíš nám, čo si o nej myslíš a pomôž nám zlepšiť naše služby.

Ďakujeme za tvoju pomoc.